Multimedia

IndeksiOnline: Rashiti bën bashkë sërish pozitën dhe opozitën:

Do të vazhdojnë edhe sonte takimet e ndërmjetësuara nga Naim Rashiti dhe të mbështetura nga faktori ndërkombëtar.‘Indeksonline’, mëson se takimi i radhës do të mbahet sonte nga ora 18:00, në një nga lokalet e kryeqytetit. Prezent në këtë takim pritet të jenë nga dy përfaqësues të pesë partive më të mëdha parlamentare .Takimi i fundit ishte mbaj

Read More

Lajmi i fundit: Bashkohen Pozita e Opozita

Partitë politike do të kenë një takim sonte në orën 18:00, në hotelin Swiss në Prishtinë. Burime të Gazetës Blic bëjnë të ditur se në këtë takim do të flitet për Ushtrinë, Asociacionin e Demarkacionin. Sipas burimeve të Gazetës Blic, partitë poltike do të përfaqësohen nga  këta zyrtarë: Arban Abrashi dhe Lutfi Haziri nga LDK, Ardian Gjini dhe B

Read More

Insajderi: Përfaqësues të pozitës dhe opozitës u takuan në Tiranë për dialog politik

Analisti politik, Naim Rashiti, ka konfirmuar se takimi i radhës mes përfaqësuesve të subjekteve politike në vend është mbajtur në Tiranë. “Takimi i radhës në kuadër të dialogut politik është mbajtur ne Tiranë në nivel të nënkryetarëve dhe përfaqësuesve të lartë të subjekteve politike parlamentare, PDK, LDK, VV, AAK dhe NISMA”, ka shkruar ai n

Read More

Gazeta Ekspress: PDK, LDK, VV, AAK dhe Nisma janë takuar në Tiranë, ja çfarë kanë folur

Nënkryetarët e pesë partive kryesore në vend janë takuar gjatë fundjavës në Tiranë. Takimi është konfirmuar nga Naim Rashiti i Grupit Ballkanik për Politika, i cili ka thënë se takimi është i nënti me radhë që nga marsi i vitit të kaluar. Formate të këtilla kishin nisur me qëllim të nxitjes së dialogut ndërpartiak në funksion të zhbllokimit të

Read More

Gazeta Zëri: E konfirmuar; Përfaqësuesit e partive politike u takuan në Tiranë

Përfaqësuesit e partive politike në Kosovë, para pak ditësh kanë zhvilluar një takim në Tiranë për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit. Takimi ka qenë I ndërmjetësuar nga pjestari i shoqërisë civile, Naim Rashiti. Edhe vetë Naim Rashiti e ka konfirmuar takimin. Burimi: http://zeri.info/aktuale/135496/e-konfirmuar-perfaqesuesit-e-partive-politike-

Read More

“Balkans at the Crossroads” conference: Albanians towards west, but economic development needed

Skopje- On the occasion of December 10, the International Human Rights in Skopje was organized “Balkans at the Crossroads” conference. Present at this conference was the researcher from Albania, Ilir Kulla, BDI chairman, Ali Ahmeti, Naim Rashiti from Kosovo and Ylber Sela from Macedonia. Source: http://www.albaniannews.com/index.php?idm=10049&mod=2

Read More