Lajmi i fundit: Bashkohen Pozita e Opozita

Partitë politike do të kenë një takim sonte në orën 18:00, në hotelin Swiss në Prishtinë. Burime të Gazetës Blic bëjnë të ditur se në këtë takim do të flitet për Ushtrinë, Asociacionin e Demarkacionin. Sipas burimeve të Gazetës Blic, partitë poltike do të përfaqësohen nga  këta zyrtarë: Arban Abrashi dhe Lutfi Haziri nga LDK, Ardian Gjini dhe Blerimi Kuçi nga AAK, Xhavit Haliti dhe Elmi Reçica nga PDK, Glauk Konjufca dhe Aida Derguti nga VV, dhe Jakup Krasniqi dhe Bilall Sherifi nga Nisma për Kosovën. Ky takim organizohet nga përfaqësuesi i shoqërisë civile, Naim Rashiti.

Burimi: http://gazetablic.com/lajmi-fundit-bashkohen-pozita-e-opozita/Qamil Hoxha street ob. no. 29
appartment no. 7,
Prishtina
10000, Kosovo


Opening Hours:

Mon – Fri: 09:00  – 17:00

 

Connect with us:

Exciting news! The Parliamentary Assembly of the Council of Europe voted in favour of the draft Opinion recommending Kosovo’s membership to the CoE!
Kosovo is now one step closer to joining the @coe and gaining access to its extensive mechanisms.

Load More